نمایش 1–12 از 13 نتیجه

قرص جینسینگ قرمز – رد جینسینگ پاور مولتی ویتامین و مینرال ویتامین لایف | 30 عدد

160,230 تومان

دابل بول

182,970 تومان

ویال ال کارنیتین یورونچرال | ۱4 بسته ۱5 میلی لیتری

135,002 تومان

جینسنگ و آرژنین سندروس

85,050 تومان

ویال خوراکی ال کارنیتین بی اس کی 1000 | BSK

59,950 تومان

قرص جوشان انرژی درینک سان لایف – 20 عدد

57,000 تومان

قرص رویال کمپلکس | هلث برست

180,000 تومان

قرص جوشان انرژی زا هانسال

53,500 تومان

شراب زبیب نیاک

25,000 تومان

آمپول خوراکی بایوتون

316,100 تومان

اوستریا

84,990 تومان

هومتامین جینسینگ

33,000 تومان

مکمل های انرژی زا و رفع خستگی برای افزایش سطح انرژی در بدن افراد هستند. انتخاب و استفاده درست از مکمل های انرژی زا احساس خستگی مزمنی که ناشی از کم کاری تیروئید، کم خونی، کمبود ب12، عفونت، چاقی، دیابت، ایدز و کمبود خواب است، را از بین برده و باعث شادابی و افزایش قدرت بدنی می شود.
خرید مکمل های تخصصی از جمله مکمل های انرژی زا، می تواند به تامین انرژی روزانه بدن شما کمک شایانی بکند. این مکمل ها در انواع مختلفی مانند قرص و کپسول رائه می شوند.
اما بهترین مکمل تقویتی و انرژی زا کدام است؟ پاسخ این سوال از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است؛ چراکه توانایی و سوابق بیماری افراد با هم فرق دارد.

ترکیبات موثر در مکمل های انرژی زا و رفع خستگی 

تائورین: در مکمل های انرژی زا در تنظیم انتقال دهنده های عصبی و تقویت قوای جسمی نقش دارد. همچنین برای از بین بردن استرس اکسیداتیو ناشی از ورزش موثر است.
کافئین: در کاهش خستگی جسمی و جلوگیری از خواب آلودگی موثر است. با تحریک سیستم عصبی احساس خستگی را کاهش داده و باعث افزایش تمرکز و هوشیاری در مغز می شود.
جینسینگ:یک آداپتوژن گیاهی بوده و باعث افزایش سطح انرژی می شود، همچنین با کاهش آسیب اکسیداتیو به برطرف کردن خستگی و افزایش انرژی کمک می کند.
گوارانا: عصاره این گیاه در رفع سریع خستگی، استرس و افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها نقش دارد.
گوارانا در خستگی ناشی از ام اس و شیمی درمانی ریال بیماری های مزمن و خستگی های روزانه موثر است.
رویال ژلی: غذای ویژه ملکه زنبور عسل می باشد و یک انرژی زای طبیعی است. ایمونوگلوبین، DHA و آینو لسد های موجو در این ترکیب شگفت انگیز باعث افزایش قوای جسمی، از بین بردن خستگی و بهبود رشد ذهنی کودک است.
جینکو، منیزیم، کارنیتین، سیترولین نیز در کاهش خستگی و افزایش سطح انرژی نقش دارند.
مصرف آب کافی، ورزش منظم، خودداری از مصرف الکل، خواب کافی و اصلاح سبک زندگی می توانند در برطرف کردن خستگی مزمن موثر باشند.

املاح و ویتامین‌های انرژی زا و رفع کننده خستگی

آهن: این عنصر اصلی‌ترین عامل اکسیژن رسانی در خون است. کمبود آهن باعث می‌شود سلول‌های مغز، ماهیچه و… کمتر تغذیه شده و سریع‌تر خسته شوند. از این رو، آهن یکی از ترکیبات اصلی در انواع قرص ویتامین برای رفع خستگی محسوب می‌شود.

زینک: روی یا زینک در بیش از 150 واکنش در بدن شرکت دارد. بیشتر این واکنش‌ها مربوط به تولید انرژی از مواد غذایی است. بنابراین حضور زینک بدن را به تولید انرژی بیشتر تحریک می‌کند.

منیزیم: منیزیم برای فعالیت سالم سلول‌های ماهیچه و مغز بسیار ضروری است. انقباضات صحیح عضلات در ورزشکاران حرفه‌ای به میزان منیزیم کافی در خون وابسته است.

انواع ویتامین B: ویتامین‌های B6 و B12 در تولید پروتئین گلوبین و گلبول‌های قرمز بیشتر در خون نقش دارند. هرچه این دو ماده در خون بیشتر باشد، خونرسانی بیشتر و بهتر به سلول‌ها انجام می‌شود. ویتامین B3 و B5 نیز آنتی اکسیدان های قوی هستند که جلوی استرس اکسیداتیو و خستگی زودرس را می‌گیرند.

فولیک اسید (ویتامین B9): کمبود این ویتامین باعث بروز کم خونی می‌شود، زیرا در فرایند تولید هموگلوبین سالم در خون نقش اساسی دارد. مکمل انرژی زا حاوی آهن و فولیک اسید برای افراد دچار خستگی مزمن بسیار مفید و مؤثر است.

ویتامین C: این ویتامین یک آنتی اکسیدان قوی است که وظیفه‌ی مهار اثر مخرب رادیکال‌های آزاد را بر عهده دارد. ویتامین C باعث تحریک تولید انرژی بیشتر در بدن شده و باعث تقویت سلول‌های بافت عضلانی و کاهش درد عضلات می‌شود. به همین دلیل هم در بیشتر مکمل‌های انرژی زا مانند انرژی درینک این ویتامین حضور دارد.

عوامل خستگی زود هنگام 

  • کم خونی
  • سندروم خستگی مزمن
  • آپنه تنفسی در خواب
  • کم کاری تیروئید
  • افسردگی
  • دیابت
  • کمبودهای شدید تغذیه‌ای

این موارد و بسیاری موارد دیگر می توانند توان و انرژی بدن را کاهش دهند. راه چاره در تهیه و خرید مکمل های انرژی زا و رفع خستگی از داروخانه های معتبر و بر اساس نسخه پزشک یا مشاوره دکتر داروساز است.

انواع مکمل های انرژی زا و رفع خستگی  را به آسانی و با اطمینان از دراگ لند بخرید 

شما می توانید به راحتی و بدون مراجعه به داروخانه، از متخصصان دراگ لند مشاوره رایگان بگیرید و با توجه به نیاز خود مناسب ترین مکمل های انرژی زاو رفع خستگی را تهیه کنید.
سفارشات شما در سریع ترین زمان ممکن برایتان ارسال خواهد شد. با انتخاب دراگ لند دروازه ای از سلامت به روی شما گشوده خواهد شد.