مشاهده همه 3 نتیجه

مکمل‌های تخصصی چیستند و چرا باید از آن ها استفاده کنیم؟

خرید مکمل های تخصصی – مکمل های تخصصی گروهی از مکمل های غذایی هستند که نیاز خاصی را تامین می کنند. برای درک بهتر، توجه شما را به مثال زیر جلب می کنیم:

خرید مکمل های غذایی مثل ویتامین ها و املاح معدنی برای بهبود وضعیت عمومی و رفع کسالت‌های روزانه استفاده می شود. پس تخصصی نیستند چون همه افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
اما مکمل های غذایی که صرفا برای درمان یک علرضه مثل کم خونی استفاده می شوند و منجر به ساخت بیشتر گلبول‌های قرمز می گردند، مشخصا نوعی از مکمل های تخصصی هستند.

با خرید مکمل های تخصصی می توان یک بیماری خاص را بهبود بخشید.

خرید مکمل های تخصصی

انواع مکمل‌های تخصصی 

تقویت بدن یکی از بهترین راه ها برای درمان و پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها است. ریشه بسیاری از مشکلات جسمانی در نوع تغذیه و مواد مغذی که وارد بدن می شوند است. بنابراین توجه به نحوه خوراکی ها و استفاده از مکمل های غنی از انواع ویتامین ها، املاح و مواد معدنی می تواند علاوه بر حفظ شادابی و تأمین انرژی بدن شما را در برابر بسیاری از بیماری ها نیز محافظت کرده و زندگی سالم و پرنشاطی را برای ما بوجود آورد.
توجه داشته باشید که مکمل های تخصصی انواع بسیار زیادی دارند که ما تنها چند مورد از آن را اینجا آورده ایم:

کیوتن

کیوتن(Q10) که نام دیگر آن کوکیوتن (COQ10) است یک آنتی اکسیدان طبیعی بوده که در بدن انسان ساخته می شود. کیوتن در بسیاری از مواد غذایی و همچنین بصورت مکمل غذایی نیز یافت می شود.

حتما می دانید که آنتی اکسیدان ها موادی هستند که به بدن در مقابله با اثرات مخرب رادیکال های آزاد کمک می کنند، ویتامین E، ویتامین C و کیوتن از جمله مواد آنتی اکسیدان می باشند.

رادیکال های آزاد و یا همان اتم های آزاد اکسیژن زمانی تولید می شوند که بدن در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید، آلودگی هوا، مواد شیمیایی، دود سیگار، استرس قرار می گیرد. همچنین زمانی که بدن به واسطه واکنش های بیوشیمیایی مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کند و یا هنگام ورزش و یا هر فعلی که منجر به تولید و مصرف انرژی شود مقداری رادیکال آزاد تولید می گردد.
رادیکال های آزاد سبب التهاب بافت ها، آسیب به غشای سلولی بویژه به مولکول های دی ان ای(DNA) و ار ان ای(RNA) و عاملی برای پیری، تخریب بدن و حتی بروز سرطان می باشند.

خرید مکمل های تخصصی کیوتن

انرژی زا و رفع خستگی

مکمل های انرژی زا برای افزایش سطح انرژی مصرف می شوند. احساس خستگی مزمن می تواند به علت کم کاری تیروئید، کم خونی، کمبود ب12، عفونت، چاقی، دیابت، ایدز و کمبود خواب باشد.
رفع استرس فیزیکی، ذهنی، احساس افسردگی، ضعف و بی حالی و خستگی، افزایش قدرت تحمل، بهبود سندروم خستگی مزمن، از وظایف مکمل های انرژی زا می باشد که یکی از انواع مختلف مکمل های تخصصی هستند.

چشم و بینایی

 ترکیب اولیه این مکمل‌ها ویتامین A و مشتقات آن است که همه ما از خواص آن برای بینایی آگاه هستیم. علاوه بر ویتامین A برخی از آنتی اکسیدان ها از جمله بتاکاروتن ها نیز در فرمولاسیون این فرآورده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند تا از پیشرفت بیماری‌های چشمی جلوگیری کنند. با استفاده از این مکمل‌ها می‌توان از آب مروارید و دژنراسیون ماکولا که معمولاً در سنین بالا رخ می‌دهند، جلوگیری کرد. علاوه بر این با استفاده از مکمل‌های تخصصی بینایی و چشم می‌توان به راحتی شب کوری و کم بینایی ناشی از کمبود ویتامین A را برطرف کرد.

کبد و صفرا

افرادی که بیماری کبد چرب دارند بهتر است از مکمل های بهبود سلامت کبد استفاده کنند تا دچار عوارض ناشی از وجود این بیماری نشوند. عملکرد نامطلوب کبد به شرایطی شایع تبدیل شده است که عوامل مختلفی مانند مواد شیمیایی موجود هوا، رژیم غذایی ناسالم، آب آلوده و آلاینده های دیگر می‌توانند در این زمینه نقش داشته باشند. برای پرهیز از ابتلا به بیماری کاهش مواجهه با سموم و پشتیبانی از سم زدایی کبد از طریق مصرف مکمل بهبود سلامت کبد اقدام کنید.

سیستم ایمنی

مکمل‌های تقویت ایمنی از دیگر مکمل غذایی است که خصوصاً در این روزها که همه دنیا درگیر بیماری کرونا است، برای حفظ و ارتقاء سلامتی بسیار مفید هستند. این مکمل‌ها با تأمین ویتامین‌ها و ریزمغذی‌های مختلف با خواص آنتی اکسیدانی، سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و از ابتلا به بیماری‌های مختلف جلوگیری می‌کنند. استفاده از این مکمل‌ها خصوصاً برای کودکان و سالمندان حائز اهمیت است زیرا با تقویت سیستم ایمنی از ابتلا به بیماری‌های فصلی مانند آنفلوانزا و سرماخوردگی جلوگیری می‌کند.

خرید مکمل های تخصصی از دراگ لند

خرید مکمل های تخصصی از دراگ لند

شما می توانید انواع مکمل های غذایی از جمله مکمل های تخصصی را به آسانی و با اطمینان از دراگ لند بخرید.
شما بدون نیاز به مراجعه به داروخانه می توانید از مشاوره رایگان دراگ لند بهره مند شوید و با متخصصان ما مشورت کرده و اقدام به خرید مکمل های تخصصی نمایید.
دراگ لند، سفارشات شما را در سریع ترین زمان ممکن ارسال خواهد کرد.